Yükleniyor
0
NEZAKET EMİNE ATASOY TÜRKİYE'NİN İLK IHRDC İYİ NİYET ELÇİSİ OLDU

IHRDC (Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi), Nezaket Emine Atasoy'un IHRDC İyi Niyet Elçisi olarak atandığını resmen duyurdu. Nezaket Emine Atasoy, 1994 yılında “Öncü Sanayi İnşaat Turizm Ticaret Limited Şirketi”ni kurarak ilk işine başladı. 2012 yılında ikinci şirketi “Başkent Restorasyon Proje İnşaat Müşavirlik Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi”ni kurdu.

Ayrıca 2013 yılında “Atasoylar Prestij İnşaat Şirketi”ni kurmuş ve hepsini “Atasoylar Prestij A.Ş” adı altında toplamıştır.

Bu Birlik özellikle inşaat alanında Türkiye'de ve yurt dışında birçok projeye imza attı. Aynı zamanda bu  şirketler Türkiye'den birçok ülkeye ürün ihraç etmekte ve Türk ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Atasoylar Prestij  şirketler grubu her yıl kadınlar, yaşlılar ve engelliler yararına yürütülen çok sayıda sosyal projenin ana sponsorudur. Bu, “Yılın Şirketler Birliği” statüsünün alınmasını ve birçok uluslararası STK'nın tanınmasını mümkün kılmıştır. Nezaket Emine Atasoy, Türkiye'deki birçok STK tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” seçildi. Türkiye'deki işadamları ve iş kadınları, Ankara'da Uluslararası Yatırım ve İş Konfederasyonu çatısı altında bir araya geldi. Genel kurulda da oyların tamamını alarak konfederasyona başkanlık etmektedir.

2017 yılında Ankara'da düzenlenen en büyük Afrika toplantısı olan Türkiye-Afrika Ekonomik İşbirliği Konferansı'na başkanlık ve ev sahipliği yapmıştır.

Türkiye'de bir konfederasyonun ilk ve tek kadın başkanı ve İslam tarihinde “İslam Dünyasına Hizmet” ödülüne layık görülen ilk kadındır.

IHRDC Sekreteri Sayın Matias Meroving, bugün yeni atanan Nezaket Emine Atasoy'u tebrik etti. Bu görevde Nezaket Emine Atasoy, eşitsizlik, ayrımcılık ve haklarından mahrum bırakılmış kişilerin güçlendirilmesine odaklanarak IHRDC-CIPDH hedeflerine destek verecektir.