Yükleniyor
0
Nezaket Emine Atasoy Pakistan'a Gidiyor

Pakistan Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi ve Ticaret Müsteşarı Muhammad Arshad Jan Pathan, Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu Genel Başkanı, IHRDC İyi Niyet Elçisi ve Atasoylar Group yönetim kurulu baskanı Nezaket Emine Atasoy ile toplantı gerçekleştirdi.

Büyükelçi, geçtiğimiz yaz döneminde gerçekleştirilen son toplantıda, pandemi sürecinin sona ermesiyle aktivitelerde hızlanma olacağını Başkan Atasoy’u, ona eşlik edecek Türk yatırımcılar ile beraber Pakistan’da görmek istediklerini dile getirmişti.

Bu iş girişimleri canlandırmak adına taraflar ULUSKON genel merkezinde, Atasoy’un ev sahipliğinde gerçekleşen bir yemek eşliğinde bir kez daha bir araya geldi. Sonrasında yapılan toplantıya, ULUSKON aracılığıyla Pakistan’a yatırım talebinde bulunan, farklı alanlardan iş insanları da katıldı.

Pakistan Büyükelçisi Qazi, toplantının başında yaptığı konuşmada, "Sayın Atasoy ile önceki görüşmemizde Türkiye ile Pakistan arasında ihracat ve ithalat başta olmak üzere birçok alanda istişareler yaptık. Bilhassa son dönemde, turizm, inşaat, enerji, tarım ve gıda, ilaçbilim ve lojistik alanlarında Türk iş dünyasıyla çalışmak istiyoruz ve bu alanlardan Pakistan’a yatırımcılar bekliyoruz. Kendisine de bu taleplerimi önceden iletmiştim. Bu denli kısa sürede çağrımıza cevap verdiği, bilhassa bu alanlardan tarafımıza Türk iş insanlarını yönlendirdiği için Başkan Atasoy’a şükranlarımı sunuyorum," ifadelerini kullandı.

Pakistan hükümetinin daha çok ithalat yapmak istediğini vurgulayarak ULUSKON’un desteklerini beklediklerini dile getirdi.

Pakistan Cumhuriyetinin, sunduğu yatırım fırsatları bakımından öncelik kazandığını vurgulayan Atasoy, "Pakistan’a yatırım yapmak isteyen iş insanlarına ULUSKON olarak yol göstereceğiz. Sonrasında birlikte Pakistan’ı ziyaret edeceğiz. Başta ihracat olmak üzere, yatırımlar konusunda Pakistan büyükelçiliği ile iş birliği yapacağız,‘‘ dedi.

Görüşmenin sonunda, Pakistan’a yapılacak ziyaretten önce iş dünyasında önde gelen kişilerin toplanabileceği, büyükelçiliğin de katılacağı bir webinar düzenlenmesinde karar kılınmasının ardından, toplantı sona erdi.