Yükleniyor
0
Türkiye – Avusturya arasında Yatırım Toplantısı ULUSKON’un Başkanlığında Yapıldı

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy ile Avusturya Ticaret Ataşesi Dr. Christian Maier ve ve Avusturya Ticaret Ajansı (ABA) Uluslararası Danışmanı Peter Ch. Löschl, ULUSKON genel merkezinde bir araya geldi. İkili burada ülkeler arası yapılacak iş birliği üzerine toplantı gerçekleştirdi.

ULUSKON’un bünyesindeki iş insanlarının da bulunduğu toplantıda savunma, sağlık, tarım gibi çeşitli sektörler hakkında yürüttükleri çalışmalar hakkında sunumlar gerçekleştirildi. Avusturya Ticaret Ajansı (ABA) Uluslararası Danışmanı Peter Ch. Löschl ise, Avusturya’da ticaret ve yatırımın nasıl yapılabileceğini adım adım anlatan bir sunum gerçekleştirdikten sonra gelen bütün soruları cevapladı ve her türlü yardımı ajans olarak sunacaklarını belirttiler.

‘TÜRKİYE İLE AVUSTURYA ARASINDA İHRACAT, İTHALAT VE YATIRIMLARI BÜYÜTMEK İSTİYORUZ’

Toplantıda açılış konuşmasını yapan ULUSKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy, “Türkiye ile Avusturya arasında ihracat, ithalat ve yatırımları büyütmek istiyoruz. ULUSKON olarak bugüne kadar ticarete yön veren birçok çalışma yaptık ve bunların devamının geleceğinden hiç şüphem yok. Türkiye ve Avusturya arasında uzun zamandan beri çok pozitif ilişkiler sürmekte bu nedenle iki ülke arasında ki ticaretin daha da gelişmesi bizim elimizde.” dedi. Ayrıca Avusturya Büyükelçiliğinin oluşturacağı bir programla, iş insanlarından oluşan bir heyetle, Avusturya ziyareti gerçekleştirmeye hazır olduğunu belirtti.

‘HEDEFİMİZ TÜRKİYE İLE DAHA FAZLA İŞ BİRLİĞİ VE YATIRIM YAPMAK’

Avusturya Ticaret Ajansı (ABA) Uluslararası Danışmanı Peter Ch. Löschl yaptığı açıklamada "Avusturya fırsatlar bakımından çok önemli bir yer ve Türkiye için yatırım, ithalat ve ihracat konularında Avrupa açılan bir kapı niteliğindedir.” ifadelerini kullandı. Türkiye’de olduğu için memnuniyetini dillendiren Löschl “ULUSKON’un harika misafirperverliği için çok teşekkür ederim ve bugün ki toplantımızdan sonra eminim ki, ULUSKON iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım alanlarında önemli bir köprü görevi görecektir” dedi. Avusturya Ticaret Ataşesi Dr. Christian Maier “Bugüne kadar ULUSKON ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan çok memnunuz ve iş birliğimizi sürdürüp daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. İki ülke arasında ki iş insanlarını ve yatırım fırsatlarını kolaylaştırmak için her zaman hazırız.” İfadelerini kullandı.