Yükleniyor
0
ULUSKON BAŞKANI ATASOY BERABERİNDE Kİ HEYETLE UMMAN’A GİDİYOR

Uluskon Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve ULUSKON Bünyesinde bulunan iş insanları Umman Sultanlığı Büyükelçiliğini ziyaret ettiler. Ziyarette tarım, ziraat, jeofizik, elektrik santralleri, barajlar gibi birçok konu hakkında görüşüldü.

ULUSKON bünyesinde bulunan iş insanları Genel Başkan Nezaket Emine ATASOY öncülüğünde alanlarında gerçekleştirdikleri çalışmaları ve Umman hakkında düşünülen projelerinden bahsettiler.

ULUSKON Genel Başkanı Atasoy Umman ile birçok alanda iş birliği yapmaya hazır olduklarını belirterek “ULUSKON olarak bünyemizdeki iş insanlarıyla Umman’da bütün sektörlerde, özellikle tarım, turizm ve sanayi alanlarında gerçekleştireceğimiz projelerimizle ekonomik işbirliğimizi büyülteceğimize inanıyorum, ayrıca iki ülkenin de yatırım, ithalat ve ihracat kapasitelerini de sonuna kadar kullanmak istiyoruz” dedi. Başkan Atasoy “Ayrıca Umman’dan gelecek olan iş heyetini ULUSKON olarak ağırlamaktan memnuniyet duyarız” dedi.

İş insanlarının sektörel projelerini dinleyen Büyükelçi Qasim Mohamed Salim Al Salhi ise “Talep ve istek doğrultusunda bahsettiğimiz alanlarda çalışmalar yapmak istiyoruz ve Türkiye için zaten her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız” dedi. “Geçmişten beri gelen çok güçlü bağlarımız var ve dediğiniz gibi sadece dostluk değil artık kardeşlik söz konusudur. Özellikle komşu ve kardeş ülkelerimizden gelen ithalat ve ihracata çok önem veriyoruz. Birçok projeye açığız ve Türkiye ile daha fazla iş birliğine girişmek beni çok mutlu ediyor” dedi.

Görüşmenin ardından Büyükelçi Qasim Mohamed Salim Al Salhi ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve beraberindeki heyete Umman’da gerçekleşen tarımı yerinde görmenizi isterim diyerek ULUSKON’un Umman ziyareti için hazırlanan programa bunu da dahil etti ve Sayın Atasoy ve beraberinde ki heyetini en üst düzeyde karşılayıp ülkemizde görmekten onur duyacağını belirtti.