Yükleniyor
0
ULUSKON BAŞKANI NEZAKET ATASOY MERSİN’DE AĞIRLANDI

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy, Mersin Valisi Sayın Ali Hamza Pehlivan, Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkçıoğlu ve son olarak Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan’ı ziyaret etti.

Başkan Atasoy ULUSKON’un yatırım, ithalat ve ihracat konularında çok sıkı çalıştığını ve aynı zamanda Türkiye’nin her ilinde farklı farklı faaliyetlerinin başarıyla ilerlediğini anlatırken, Sayın Valimiz Mersin ile alakalı ticari gelişmeler ve yatırımlar hakkında bilgilendirmede bulunmuştur. Yeni açılacak Tarsus organize sanayi bölgesi, Anamur Silifke’de açılacak olan organize sanayi bölgeleri hakkında ve imzaları atılan yeni organize sanayi bölgelerin haberini paylaşmıştır. Vali “Turizm sektöründe, Erdemli bölgesinde Mersin iş insanlarının da katılımı ile ortak yapılan su sporları, golf sahaları ve bir çok sosyal alanı barındıran turizm bölgesinin temelinin atılmıştır” dedi. Ayrıca Mersin'de düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası ile alakalı bilgilendirmelerde bulundu. ULUSKON ile Mersinde ortak hangi projeler yapılabilir istişare edildikten sonra Başkan Atasoy “Mersin’de ULUSKON olarak bir fark yaratabileceğimize inanıyorum dolayısıyla sizinle iş birliği yapmaktan mutluluk duyacağız.” İfadelerini bıraktı.

Daha sonra Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarımçıoğlu makamında ziyaret edildi. Mersinin Asayişi, coğrafi konumu ve bunların getirdiği fırsatlarla alakalı görüşmeler yapıldı. Son olarak Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan’a ULUSKON’un aktiviteleri hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra ortak hangi projeler yapılabilir istişare edildi ve Atasoy “Ticaret odasına kayıtlı ithalat ve ihracat yapan firmalara ULUSKON olarak her zaman destek verebiliriz” dedi. Toplantıların sonunda nazik misafirperverlikleri herkese teşekkür edildi ve ULUSKON plaketi takdim edildi.