Yükleniyor
0
ULUSKON BAŞKANI NEZAKET ATASOY MERSİN’DE AĞIRLANDI

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Başkanımız Sayın Sabri Tekli, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Orta Akdeniz Gümrük Ticaret Bölge Müdürü Sayın Ceylan ER Model Fabrikası makamlarına ziyarette bulundu.

Ziyaretlerde, Organize Sanayinin işleyişi yatırımları ve yeni açılacak olan organize sanayiler ile alakalı bilgi alındı. Yenilik merkezinde çalışmaların devam eden ve makina mühendisliği öğrencilerinin geliştirdiği ses hızından daha hızlı ve en yüksek irtifaya çıkabilen roket sistemi projesi hakkında konuşuldu. Dünya gündeminde önemli bir yere sahip olan enerji sektörü ile alakalı konuşulurken yeni bir enerji yakıt türü olan pelet konusunda da bilgiler alındı. Sayın Tekli “Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde 230 firma yer almakta olup 4 etaptan oluşuyor. 5. ve 6.etapların imzalarının atıldığını ve bunlarla birlikte Mersin genelinde toplam 11 organize sanayi bölgesi olacaktır” dedi. Ayrıca Organize Sanayi bölgesinde Cam çelik ahşap kimyevi ürünler plastik firmaları bulunduğu bilgisi verildi. Mersin limanındaki ithalat ihracat oranları kapasite ve gümrük müdürlüğünün görev ve sorumluluk alanları ile alakalı bilgilendirmeler dinlendikten sonra Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan Bey makamında ziyaret edildi. Mersin asayişi hakkında sohbet edildikten sonra her makama ULUSKON’un görev ve sorumlulukları hakkında bilgi verildi ve Başkan Atasoy’un önderliğinde ki ULUSKON faaliyetlerinin ülkemiz için önemli bir rol oynadığını ve bu yarattıkları farktan ötürü minnet duyduklarını belirttiler.

‘İŞ BİRLİĞİ ESASTIR’

Başkan Atasoy, Mersin bölgesinin ihracatının, ithalatının ve yatırımlarının büyütülmesi hakkında iş birliği içinde olunacağını açıkladı. “ULUSKON olarak Türkiye’nin her ilinde çalışmalarımız devam etmekte ve bu çalışmalarımızın meyvelerini toplamaktayız.” Sözlerine şöyle devam etti “Mersin’in benim için her zaman ayrı bir yeri oldu ve ULUSKON ile birlikte hem Mersin hem de ülkemiz için önem arz eden çalışmalar yapmayı hedefliyorum ve bu konuda iş birliği esastır”. Ziyaretler tarafların birbirlerine şükran sunmasından sonra sona erdi.