Yükleniyor
0
ULUSKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy’dan Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

ULULARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı ve şu sözleri sarf etti.

Atasoy “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıl dönümünü, şanlı tarihimizin altın halkalarından biri olan bu gurur günümüzü, büyük bir coşku ve heyecanla kutluyorum” dedi.

Sözlerine şöyle devam etti: “Kurtuluş Savaşı, Türk milletini aziz vatanımızda yok etmeye yeltenen düşmanlarımıza karşı atalarımızın kanlarıyla, canlarıyla verdiği var olma mücadelesidir. Cumhuriyet ise Anadolu’nun bağrında yeniden dirilen milletimizin bu kutsal topraklarda sonsuza dek var olmaya devam edeceğini gösteren en büyük simgemizdir. Benim nazarımda Cumhuriyet; yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan toprakları üzerinde, Büyük Atatürk’ün önderliğinde, dünyada eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucunda ulusumuzun hep birlikte yeniden ve daha güçlü bir şekilde ayağa kalkışını ifade ediyor. Cumhuriyeti; her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, milletimizin özünde var olan bağımsızlık ve hürriyet aşkının, güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığını gösteren, Türk milletinin karakteriyle uyumlu bir idare şekli olarak görüyorum.”

ORTAK DEĞERLERİMİZİN NİŞANESİ CUMHURİYET

Bu toprakları vatan belleyen herkesin mutlak bir şekilde bilmeliyiz ki, ortak paydamız demokrasiyi esas alan Cumhuriyetimiz, hepimiz için bir umut olduğunu ve fırsat eşitliği demek olduğunu söyledi. Dünün köylü çocuğuna bugün cumhurbaşkanı olabilme imkânı sunduğunu, Türk insanının dünyada hak ettiği seviyeye gelebilmesi için hep birlikte Büyük Türkiye’yi inşa etmeye çalıştığımız, daha iyi bir geleceğe adım adım yürüdüğümüz bu dönemde, bu toprakları vatan kılan tüm ortak değerlerimize sonuna kadar sahip çıkacağımıza yüksek bir inançla ifade ettiğini belirtti.

Atasoy “Ortak değerlerimizin nişanesi Cumhuriyet Yönetimini; çağdaş uygarlık seviyesine çıkmamız için çalışan, çabalayan sanayicisinden çiftçisine, Mehmetçiğinden polisine, işçisinden memuruna, köylüsünden kentlisine, kısacası 7’sinden 70’ine bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, eşitlik, kardeşlik ve adalet ilkeleriyle bir bütün içinde hepimize ötekileştirilmeden, dışlanmadan yaşama ortamı sunan bir idare şekli olması yönüyle de ayrıca çok önemsiyorum” dedi.

Sözlerini sonlandırırken “Türkiye'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve kalkınmasını sürdürmesinin en önemli güvencesi olarak gördüğüm Cumhuriyet’i bizlere armağan eden ülkemizin kurucusu ve kurucu değerlerimizin aziz hatırasında vücut bulduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve beraberindeki silah arkadaşlarını, bu vatanı bize emanet eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, saygı, minnet ve şükranla anıyorum” dedi. Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisi olan, hepimizin ortak gururu Türkiye Cumhuriyeti’mizin 99. kuruluş yılını kutlayarak mesajını bitirdi.