Yükleniyor
0
ULUSKON, Etiyopya Büyükelçiliği ile Ekonomi Zirvesi Düzenleyecek

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy, Etiyopya Büyükelçisi Sayın Adem Mohamed Mahmud ‘un daveti üzerine büyükelçiliğe ziyarette bulundu.

Ziyarette konuşan Atasoy, "Bir önce ki büyükelçimizle sahip olduğumuz iyi ilişkileri sizinle de devam ettirmek istiyoruz. Etiyopya ve Türkiye arasındaki iş birliğini ve ticareti çok daha büyük seviyelere çıkartmak hepimizin amacıdır. ULUSKON olarak Afrika’da birçok başarılı çalışması olmuştur, birçok ekonomik forum ve konferanslar düzenlemekle beraber, önemli protokol anlaşmaları imzalanmıştır. Dolayısıyla Büyükelçiliğimizin de desteğiyle birlikte ULUSKON olarak bir fark yaratacağımıza inanıyoruz" dedi. Türkiye ile Etiyopya ekonomi zirvesi yapmayı öneren Atasoy, ULUSKON olarak Etiyopya iki ülke arasında iş birliğinin her sektörde etkinleştirilmesi gerektiğini savundu.

Yatırım, İhracat ve İthalat Hedeflerimizi ULUSKON ile Birlikte Büyütmek İstiyoruz

Büyükelçi Adem Mohamed Mahmud, Uluskon Başkanı ve heyetinin Büyükelçiliğe ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyerek, "ULUSKON, dünyada çok önemli projelere imza atıyor. Türkiye ve Etiyopya arasındaki ticaretin büyümesinde ULUSKON'un önemli bir yeri olacağını düşünüyorum. Özellikle yatırım, ihracat ve ithalat hedeflerimizi ULUSKON ile birlikte büyütmek istiyoruz. Beraber düzenleyeceğimiz ekonomi zirvesi için de tam desteğimize sahipsiniz." ifadelerini kullandı. İki ülkenin iş dünyasından temsilcileri en kısa zamanda buluşturmaktan mutluluk duyacağını ifade eden Büyükelçi, ULUSKON ile iş birliğinden doğacak fırsatları sabırsızlıkla beklediğini belirtti.